Jako rodzic starasz się zapewnić swojemu maluchowi spokój i poczucie bezpieczeństwa. Nie od dziś wiadomo, że otoczenie, w tym wystrój wnętrza, w którym żyjemy, wpływa na nasz nastrój. Odpowiednio dobrane dodatki sprawią, że pokój będzie bardziej przytulny. W szczególności warto zainteresować się drewnianymi dekoracjami. Drewno to szlachetny materiał, który ociepli wnętrze, a zarazem może stanowić piękne wykończenie jego wystroju.

Nie masz pomysłu jak udekorować pokój dziecka? Zobacz nasze TOP 4 propozycje drewnianych dekoracji ściennych!

1. Drewniana metryczka - pamiątka na całe życie


Pamiątki z dzieciństwa przywołują wspomnienia i niemal u każdego potrafią wywołać łzy wzruszenia oraz radość. Taką pamiątką może być film, zdjęcie, ulubiona zabawka czy właśnie drewniana metryczka z wygrawerowanym imieniem, datą urodzenia, wagą oraz wzrostem Twojej pociechy. Jednocześnie personalizowana metryczka z drewna może stanowić doskonałą dekorację ścienną pokoju Twojego dziecka.

2. Wycinany obraz drewniany z grawerem - element galerii pokoju dziecięcego


Jeżeli planujesz zagospodarować większy kawałek ściany pokoju dziecięcego, pomyśl nad stworzeniem galerii obrazów - możesz w niej uwzględnić zarówno rodzinne zdjęcia oprawione w ramę, jak i personalizowane obrazy drewniane stworzone specjalnie z myślą o Twoim maluchu.

3. Litery drewniane


Imię stworzone z drewnianych liter idealnie sprawdzi się jako ozdoba drzwi pokoju dziecięcego albo jako dekoracja ścienna nad łóżeczkiem Twojej pociechy. Jeżeli nie masz pomysłu jak ozdobić puste ściany pokoju dziecięcego, a jednocześnie zależy Ci na podkreśleniu, że właśnie w tym pokoju mieszka Twój maluch, wybierz personalizowane litery na ścianę z drewna.


4. Drewniane dekoracje ścienne


Bardziej podobają się Tobie tematyczne dekoracje na ścianę czy może wolisz ozdoby uniwersalne? Niezależnie od tego dobrym wyborem jest udekorowanie pustych ścian nad łóżkiem czy w kąciku zabaw pokoju dziecięcego dekoracjami z drewna, które nie tylko ożywią wnętrze, ale także pobudzą wyobraźnię Twojego dziecka i staną się źrodłem inspiracji w tworzeniu opowieści przez nie.